єภ ﻮüzєl ђєקรเ รเtє$

göz∂є&şυℓє&asena&Yağmur :)

AnasayfaKayıt OlPortalliÜye ListesiGiriş yap

Paylaş | 

bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......

Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
CeReN
Co aDmİn!!.
Co aDmİn!!.

Kadın
siteyi beğendinmi(lütfen açık olun) : çok

MesajKonu: Geri: bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......   Ptsi Ocak 28, 2008 11:50 am

BEŞ KİŞİLİK
Temel tabanca almak için silahçı dükkanına girer ve sorar:

-Bana bir tabanca lazım.

Dükkancı sorar:

-Peki, nasil bişe istersun?

Temel:

-5 kişilik olsun

KİM DEYİ?
Trafik polisi Temel'i durdurur:

-Efendi, on dakika evvel kırmızı ışıkta geçtiniz

-Kim deyi?

-Beş kilometre ötede başkomiserimiz var, telsizle bildirdi

Temel sinirlenerek,

"Ula amma boşboğaz başkomiserin varmış ha! Ağzında pakla islanmayi.

HEYVAN DEDUM
Temel arkadaşına hakaret ettiği için yargılanıyomuş, mahkemede kendisini savunmuş:

-Yok hakim bey, ben kendusuna sadece hayvan dedim

-İyi ya, hayvan demek hakaret değil mi?

-Ne demek hakim bey... Yanlış anlaşılıyi... İnsan kurnaz bir dilkidur. Kurnazlıkta ileri gidersa kurttur, pek cesur ve heybetli olursa aslan, uysal olursa kuzi, korkak olursa tavşan, inatçi olursa eşek, güzel sesli olursa bülbül... velhasılı kelam, hakim bey, insan hiçbir zaman heyvanluktan kutulamaz.

KILÇIK YE AKILLAN
Temel İstanbul'da arkadaşıyla beraber hamsi yiyormuş. Temel yediği hamsilerin kılçıklarını bitarafa ayırıyormuş. Bunu üzerine arkadaşı Temel'e sormuş:

-Kılçıkları niye ayırıyorsun?

-Kılçıkları yiyince insanın kafasi daha çok çalişiyi, bunlari sonra yiyeceğum.

Bunun üzerine arkadaşı atılarak

-Ver onları bana, biraz da benim kafam çok çalışsın.

Temel demiş

-Uşağım, bunlar bedava olmaz, tanesini sana uygun bir fiyata yaparım.

Bunun üzerine Temel yediği hamsinin kılçıklarını arkadaşına satar. Kendisi hamsileri, arkadaşı kılçıkları yemeye başlar. Bir iki kılçık yiyen arkadaşı Temel'e sorar

-Temel, galiba sen beni kandırıyorsun,

Temel der ki

-Haçen niye

-Bende bir değişiklik olmuyor,

-Oldi oldi, bak kafan çalışmaya başladi ama biraz geç oldi.
CeReN
Co aDmİn!!.
Co aDmİn!!.

Kadın

MesajKonu: Geri: bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......   Ptsi Ocak 28, 2008 11:51 am

DİL SORUNU
Temel İngiltere'ye gitmişti.

Arkadaşları Temel'e

-İngilizce bilmezdin İngiltere'de çok sıkıntı çektin mi demişler.

Temel:

-Hayır, sıkıntıyı asıl İncıluzlar çekti.

BENIMKILERDE ISIM ARAMAYIN.
Almanlar Berlin'i bombalamaya gelen Ingiliz Ucak Filosu'ndaki bir ucagi dusururler. Pilot yarali olarak kurtulur ve Almanlar tarafindan esir alinir. Hastaneye yatirilan pilotun durumu gittikce kotulesir ve Alman doktorlar pilotun kollarindan birinin kesilmesine karar verirler. Kolu kangren olmustur pilotun. Doktorlar kolunu kesmeden once pilota durumu anlatirlar ve izin verip vermedigini sorarlar. Pilot da ne yapsin 'Evet' der ve ekler, "Bir ricam olacak. Kolumu kestikten sonra onu, Londra'yi bombalamaya gittiginizde Ingiliz topraklarIna atar misiniz?" Doktorlar da kabul ederler ve pilotun istegini yerine getirirler. Aradan gunler gecer, bu kez pilotun diger kolu kotulesir. Almanlar pilota yine kolunu kesmek zorunda olduklarini ve izin verip vermedigini sorarlar. Pilot da kabul eder ve bir onceki gibi kolunun Ingiliz topraklarina atilmasini rica eder. Istegi kabul edilir ve yerine getirilir. Aradan bir sure daha gecer. Bu kez pilotun bacaklarindan biri kotulesir. Ayni sekilde doktorlar durumu pilota anlatirlar ve izin isterler. Pilot da izin verir ve ayni ricasini bacagi icin yineler. Bu kez doktorlar kabul etmezler. Pilot da "Ama neden? Kollarimi atmistiniz. Bacagimi niye atmiyorsunuz?" diye sorar. Almanlar da yanitlar: "Iyi de sen ufaktan ufaktan kacmaya calisiyorsun galiba!"

adamin biri lokantaya gitmis, garsona -bana az pilav ustune de et. demi$, yanindaki de: -bana da az pilav ama ustune etme ...

Temel askerdeyken, bolugundeki bir asker devamli temel'e kufrediyormus. Temel sonunda dayanamayip gitmis komutanIna: - KomtanIm askerin biri anama kufur etti. Komutan birsey olmaz deyip bashindan savmis. Ertesi gun Temel yine gelmis komutanIn yanIna: - Ya komtanIm, babama kufur etti bu sefer. Komutan yine birsey olmaz deyip savarken temel: - Anam da babam da sensin burda komtanIm.. deyince Komutan birden ayaga kalkmis: - Cagirin su pezevengi bana bakayIm!

Amerikali bir turist Avustralya'yi gezmektedir ve kendine de bu amacla bir rehber bulmustur.Rehber ve Amerikali buyuk bir meraya gelirler ve Amerikali birden ilerde otlayan koyunlari farkederek rehber sorar : --Bunlar nedir? Rehber hemen: Onlar koyun der ve Amerikali da Yapma yahu, bizde koyunlar bunlarin iki uc mislidir diyerek alayli bir uslupla guler.Biraz daha ilerleyince otlayan inekleri gorurler ve yine Amerikali sorar : -Bunlar nedir? Rehber de :Oonlar inek. diyerek cevaplar, Amarikali da gulerek : --Vay be , Amerika'da inekler bunlarin en az iki mislidir diyerek guler.Bir muddet daha gittikten sonra onlerinden kangurular gecer ve Amerikali yine sorar: --Peki bunlar ne ?Rehber istifini bozmadan cevaplar:

--Ha, onlar mi?, cekirge.

Adam ölüm döseginde yatmakta, karisi bas ucunda göz yasi dökmektedir. Adam zorlukla konusarak sunlari söyler: "Bak karicigim, ben ölmek üzereyim. Ölmeden önce sana bir itirafta bulunacagim. Seni aldattim, hem de bu evde senin yataginda." der. "Biliyorum" der kadin, "Yoksa seni niye zehirliyeyim?"
CeReN
Co aDmİn!!.
Co aDmİn!!.

Kadın

MesajKonu: Geri: bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......   Ptsi Ocak 28, 2008 11:51 am

OTOBÜS
GÖRMEMİŞİN BİRİ BİR OTOBÜS SATIN ALIR

İLK YOLCULUKTADA BİRLİKTE SEYAHAT

EDER. DERKEN YOLCULUĞUN Bİ YERİNDE

OTOBÜS ARIZALANIR.

OTOBÜS SAHİBİ ŞOFÖRE DÖNEREK

SÖYLENİR. VİTES KOLUNU GÖSTEREREK

^BAŞINDAN BERİ ŞU ŞEYİ

KURCALIYORDUN BOZULACAĞI BELLİYDİ^^

Temel Teksasta
Temel teksastaki arkadasini ziyarete gitmis. Arkadasi onu havaalaninda 40 kapili bir limuzinle karsilamis. Temel saskinlik icinde "Yahu bu ne buyuk bir araba" demis. Rrkadasi kasilarak "Teksasta her sey buyuk olur" diye karsilik vermis.

Uzunca bir yolculuktan sonra arkadasinin ciflik kapisina ulasmislar. Ancak eve varmalari bir saatlerini almis. Temel "Yahu bu ne buyuk bir ciftlik" demis. Arkadasiysa "Teksasta her sey buyuk olur" demis ayni ses tonuyla.

Eve girmisler ve hemen aksam yemegine oturmuslar. Tabi 100 metrelik bir masanin bir ucunda temel diger ucunda ev sahibi. Temelden ayni hayret "Yahu bu ne buyuk bir masa" ve arkadasi "Teksasta her sey buyuk olur" .

Yemekten bir sure sonra temelin tuvalet ihtiyaci peyda etmis ve tuvaletin yerini sormus. Arkadasi "Koridorda sagdan 5. kapi" demis. Ancak temel yanlislikla soldan 5. kapidan girmis. Isigi ararken bir anda kendisini evin kapali havuzu icinde bulmus ve can havliyle bagirmaya baslamis:

"Sifonu cekmeyin! Sifonu cekmeyin!"

SINYAL VERIYOR....
Adamin biri koyun birinin yanindan gecerken bir koylu inegiyle beraber otostop cekiyorlarmis. Adam durmus almis koyluyu ama inegi ne yapacaklari mechul, Koylu: -"Arka tampona baglariz o pesimizden gelir", demis. Dusmusler yola, derken adam gaza asilmaya baslamis, 50 km... inekte tis yok. 70 km... inekte tis yok, koylu de: -"Benim inek iyi kosar",diye sisiyormus. Adam takmis besinci vitese... hiz 120 ve inek dilini sallamaya baslamis. Sofor senin inek kesildi, herhalde bak dili bir karis disarida demis. Köylü de: -"Sen yanlis anlamissin o seni sollayacak sinyal veriyor", demis.

Yargic temele sormus : davaciya borcunu bir turlu odemiyorsun neden

Temel boynunu buker verecegum vermesinede bana uc ay muhlet ver diyorum vermiyor uc yildir beni oyaliyor.

CeReN
Co aDmİn!!.
Co aDmİn!!.

Kadın

MesajKonu: Geri: bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......   Ptsi Ocak 28, 2008 11:52 am

FIKRA
Refah Partisi ile kadinlarin giyimi arasinda nasil bir oranti var? Ters oranti. Cunku Refah acilinca kadinlar kapaniyor, Refah kapaninca kadinlar aciliyor!

Karadeniz kiyisindaki otele tam pansiyon kalmaya gelen istanbullu turist iki gun sonra feryadi basmis: - Seyahat acentasi bizi buraya yollarken "yemekte serbest secim" diye yolladi. Oysa iki gundur yemeklerde hamsiden baska birsey yok. Nerede serbest secim? Otelci durum aciklamis: - ister yersiniz ister yemezsiniz. iste size serbest secim...

Personelin bina icindeki sigara yasagina uymamasi uzerine bir holdingin

gorunur yerine soyle bir yazi asilmis gecenlerde: "ictiginiz sigara benim elbiselerimi kirletiyor, cigerlerimi iradem disinda sigara dumaniyla dolduruyor. Ben de bira seviyorum. Uzerinize cisimi yaparak elbiselerinizi iradeniz disinda kirletsem memnun olur musunuz? Sigara icmediginiz icin tesekkurler."

Hamit Bey'in cok sevdiginden olsa gerek her yerde anlata anlata bitiremedigi fikrayi yayinliyoruz: Hayvanat bahcesinde bir kafeste biri yasli biri genc iki aslan varmis. Her gün yasli aslana yemek olarak koca bir parca et, genc aslana üc tane muz veriliyormus. Artik bir gün yasli olani dayanamamis ve sormus: -Neden bana hep koca bir parca et veriyorsunuz?... -Eee, tabii, sen aslansin, ormanlarin kralisin... diye cevaplamis bakici. Bu sefer genc aslan sormus: - Niye bana her gün üc tane muz veriyorsunuz? Bakici cevap vermis: - Seni maymun yerine koyuyoruz.

Ilkolkuda uc cocuk bebeklerin nasil dunyaya geldigini konusoyormus Dursun: -bizum ailede hep leylekler getirir. Fadime:-bizde gul bacesinde bulunur. Temelcik:- piz faciriz, pizde bebekleri annem kendisi yapayi!

Temel mektub yaziyor. Cemal sorar: - Kime yazayisun? - Fadime`ye -Niye yavas yazayisun?? - Fadimenun okumasi kittir, daa

temel bogazda tekneyle turist gezdiriyo bigun bi amerikaliyi aliyor basliyolar gezmeye..(sahildeki yer isimleri uydurma..) turist falanca sarayi goruyor ."bu ne kadar zamanda yapilmis diyor" temelde: 5 yilda diye cevap veriyor...herif:yazik bizde olsa 1 yil.. biraz sonra filan camiyi goruyo "bu nekadar zamanda yapilmis" diye soruyor..temelde.:"2 yil diye cevap veriyor.turist: yazik be bizde olsa 3 ay da biter diyor.temel uyuz oluyo duruma.. biraz sonra bi tarihi yapi daha goruyolar..gene soruyor turist.. temel..2 ay diyor.adam gene:yazik be bizde olsa 1 haftada biter.diyor. temel iyice killaniyor.tam o sirada bogaz koprusunun altina geliyor.. adam yukariyi gostererek bu kopru ne kadar zamanda yapildi diyor.. temel saskin saskin bakislarla kafayi kaldirip.. -hangisi ? bumu? bu dun burda yoktu yaa.. ******************
CeReN
Co aDmİn!!.
Co aDmİn!!.

Kadın

MesajKonu: Geri: bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......   Ptsi Ocak 28, 2008 11:52 am

FIKRA
Bandırmaspor bi gün kendi evinde önemli bir maça çıkıyor.Seyirci çılgınca takımını destekliyor.

BANDIRMA (şak şak şak) BANDIRMA (şak şak şak)

Bunun üzerine rakip takımın seyircisi tezahurata başlıyor.

BANDIRCAAZ (şak şak şak) BANDIRCAAAZ

FIKRA
Temel birgün sokaktan geçerken 2 kisi görür. Biri ingiliz ve biride amerikali. Ingiliz parmaklarini kulagina koyar ve konusmaya baslar. Ona neyapiyorsun diye sorarlar ve oda derki. Benim elimde bir alici ve birde verici var böylece telefonda konusabiliyorum. Amerikali ise hiç birsey yapmadan konusmaya baslar. Ne yapiyorsun sen diye sorarlar. Benim kulagimda ve dislerimde alici ve verici var der. EN SONUNDA BIZIM TEMEL BUNLARI GÖRDÜKTEN SONRA SASIRIR VE NE YAPACAGINI BILMEZ. EN SONUNDA ZAAARRRRTTT DIYE OSURUVERIR. Sen ne yapiyorsun derler, ve Temel cevap verir. TÜRKIYE'YE FAX ÇEKIYORUM DER.

FIKRA
adamın biri bursaya gitmek için otobüse binmiş muavin yanina gelerek nereye gideceğini sormus adam sert bir biçimde bursaya gidiyorim demiş,muavin tekrar sormuş nereye gideceksin demiş adam bursaya dedik ya demiş,bursada bir hafta kaldiktan sonra istanbula dönmek için yine ayni otobüse binmiş muavin yanina gelerek şimdi nereye gideceksin demiş adam İSTANBUL'a gideceğim ayaol demiş....
CeReN
Co aDmİn!!.
Co aDmİn!!.

Kadın

MesajKonu: Geri: bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......   Ptsi Ocak 28, 2008 11:56 am

FIKRA
Temel'in tarlasini su basmis. Meraklilar toplanmis. aralarindan birisormus, -Suyun uzerinde hareket eden bir kasket var, ne olabilir?Cemal cevap vermis, -Biz Karadenizliler her kosulda tarlamizi sureriz.

Karadenizlinin birisi bara girmis 'barmen bey'demis,'limonsiz tekila'Barmen: -- Beyefendi limonumuz kalmadi kusura bakmayin. portakalsiz versek olurmu?

Temel apartmanin onunden gecerken balkonda bir kari koca nin kavga ettiklerini gorur,giderken adam balkondan karisini asagi atar,atar atmasina ama kadin temelin onundeki cop bidonuna kafa ustu cakilir Temel hemen kadinin yanina gider cop tenekesinde kadinin cansiz yatmakta oldugunu gorur,ve kendi kendine mirildanir ula bu daha kullanilirmis ne diye salak adam cope atti bu kariyi anlamadum demis. Temelin esi evden kacar,Temel cok kizar ve gider kendine yeni bir es bulur.Daha sonra gazeteye ilan verir,yeni es aldigimdan eskisihukumsuzdur. Temel her baliga gittiginde islak donuyormus babasinin dikkatini cekmis ve sormus ula Temel sen paluktan hep islak doneyursun nedendur daa.Temel cevap vermis pabacugum ben paluga cikinca sigara iceyurum baba,e oglum bunun islaklikla ne ilcusu var demis Temel pabacugum sigara bitunce denize atayirum sonsun diyede ustune basayurum onun icin islanayurum.

Pansiyonda geceleyen Cemal sabah ayrilirken sorar: -Borcumu odeyebilir miyim? Pansiyoncu Temel: -Insallah!.

Gecenlerde bir iktisat seminerinde kahve ve ihtiyac molasi verilmis. Konferans sirasinda arkadas olan uc uzman birlikte tuvalete girerek ihtiyac gidermisler. isini ilk bitiren ellerini yikadiktan sonra makineden pespese kurulama kagitlari alip ellerini kurulamis. Tam 16 tane kagit havlu harcamis. Ve arkadaslarina donmus: - Ben Bogazici mezunuyum, demis, bizim okulda once temizlik ogretilir... isini ikinci bitiren tek bir kagit havlu cekmis. Ellerini o tek havluya

dikkatle kurulamis. Diger iki kisiye donmus: - Ben ODTU mezunuyum, demis, bize okulda cevreciligi ogrettiler. Cok kagit harcamak cevreye zararlidir... Ucuncu kisi ne ellerini yikamis, ne kagit almis. Kendisine saskin saskin bakan arkadaslarina donmus: - Ben Bilkent mezunuyum, demis, bize okulda elimize isemeden cis yapmayi ogrettiler...
CeReN
Co aDmİn!!.
Co aDmİn!!.

Kadın

MesajKonu: Geri: bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......   Ptsi Ocak 28, 2008 11:56 am

KAYSERİLİ FIKRALARI

YERDE PARA BULDUM

Bir gün kayseri'lilerle lazlar savaş yapıyorlarmış.Kayserililerin aklına bir fikir gelmiş.Demişlerki;
bu lazların hemen hemen yarısı Temel, diğer yarısıda Dursun'dur .Ve daha sonra savaşın ortasında bağırmaya başlamışlar:
-temel! temel!!!
Lazlardaki temeller kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar.
Daha sonra kayserililer :
-Dursun! dursun!!!!
Diye bağırmışlar. Dursunlarda kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar.Lazlardan çok az kişi kalmış ve onlarında aklına bir fikir gelmiş.Ve:
-Yerde para buldum bu kimin?
diye bağırmışlar. Bütün Kayserililer kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar.

MERCİMEK ÇORBASI

Koyden kayseriye gelen koylu sabah kahvaltisi icin bir lokantaya gider.Sabahin erken saatleri oldugu icin oldukca kalabalik olan lokantada yer bulamayan koylu kasiyerin yanin daki kucuk masaya oturur garson gelir mercimek corbasi soy ler fakat bizim koylunun corba gelene kadar koylu bir sepet ekmegi yer corba gelir onuda yer giderken kasada oturan haci ya borcunu sordugunda ekmegin parasini verde corba bizden olsun der.

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR

Bir İngiliz: holigan;
İki İngiliz: kavga;
Üç İngiliz: savaş;
Bir Fransız: aşık;
İki Fransız: duel;
Üç Fransız: Paris komunası;
Bir Zenci: basketçi;
İki Zenci: basket takımı;
Üç Zenci: güneş tutulması;
Bir Kayserili: satış noktası;
İki Kayserili k:üçük bi pazar;
Üç Kayserili: Hipermarket;
şekerfeyzanur
yaseminist mod.
 yaseminist mod.

Kadın
siteyi beğendinmi(lütfen açık olun) : evet

MesajKonu: Geri: bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......   Ptsi Ocak 28, 2008 1:35 pm

çok komikler sağol

Cnm Yorumlar Buraya Değil EDİt:ŞULE
http://www.winxclub.forumotion.com
_beyza_
yaseminist mod.
 yaseminist mod.

MesajKonu: Geri: bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......   Cuma Haz. 06, 2008 11:50 am

Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. "Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş..." diye düşünür ve oğluna seslenir:
-"Getir bakayım şu karneyi!"
-"Al baba..."
Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf.
-"Bir dediğini iki etmiyoruz, bilgisayar dedin, bilgisayar aldık, ingilizce kursu dedin ingilizce kursuna gönderdik, gitar kursu, müzik aletleri, ne istersen yapıyoruz. Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı yok, annen günlerdir yaz tatili için en güzel tatil yerleri ile ilgili araştırma yapıyor, eğlenceli zaman geçirebileceğimiz bir otel arıyor. Ne bu notların hali, rezil şey!"
-"Baba... O benim karnem değil ki, senin kitaplarını karıştırıyordum, birinin arasında karnelerinden birini bulmuştum..."

bildiğiniz fıkralar burayaaaaa......
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Bildiğimiz rockçıların isimlerini yazalım............
» ARADIĞINIZ ACAPELLALAR
» En sevdiğiniz paramore şarkısı ?
» Yaşar İpek son albümünün en beğendiğiniz şarkısı ?